  • MCR01MZSJ153
MCR01MZSJ153
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZSJ153
HK JDW NO:
687-MCR01MZSJ153
Datasheet:
MCR01MZSJ153
Description:
Quantity:
In Stock : 17146
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZSJ153
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C