  • MCR01MZSF9101
MCR01MZSF9101
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZSF9101
HK JDW NO:
687-MCR01MZSF9101
Description:
FIXED RESISTOR MCR01MZS(F TOL) Series, Thick Film, 9.1kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 13521
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZSF9101
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    MCR01MZS(F TOL)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Power Dissipation-Max
    63mW