  • MCR01MZSF3303
MCR01MZSF3303
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZSF3303
HK JDW NO:
687-MCR01MZSF3303
Datasheet:
MCR01MZSF3303
Description:
Quantity:
In Stock : 11387
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZSF3303
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    MCR01MZS(F TOL)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    330kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C