  • MCR01MZPJ685
MCR01MZPJ685
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPJ685
HK JDW NO:
687-MCR01MZPJ685
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 6.8MOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 8462
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPJ685
  • Package / Case
    Molded
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    6.8MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm