  • MCR01MZPJ393
MCR01MZPJ393
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPJ393
HK JDW NO:
687-MCR01MZPJ393
Datasheet:
MCR01MZPJ393
Description:
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 39kOhm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9695
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPJ393
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    39kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm