  • MCR01MZPF7500
MCR01MZPF7500
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF7500
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF7500
Package:
0402
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 750Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 15898
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF7500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm