  • MCR01MZPF6490
MCR01MZPF6490
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF6490
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF6490
Package:
0402
Datasheet:
MCR01MZPF6490
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 649Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 13733
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF6490
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    649Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C