  • MCR01MZPF33R2
MCR01MZPF33R2
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF33R2
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF33R2
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 33.2Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 7442
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF33R2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    33.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%