  • MCR01MZPF1431
MCR01MZPF1431
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF1431
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF1431
Package:
0402
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 1.43kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 16082
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF1431
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0402
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.43kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C