  • MCR01MZPF11R0
MCR01MZPF11R0
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF11R0
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF11R0
Datasheet:
MCR01MZPF11R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 11Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 9408
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF11R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C