  • MCR01MZPF1182
MCR01MZPF1182
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF1182
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF1182
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 11.8kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 15016
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF1182
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    11.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C