  • MCR01MZPD9102
MCR01MZPD9102
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPD9102
HK JDW NO:
687-MCR01MZPD9102
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 91kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 3521
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPD9102
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    91kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C