  • MCR01MZPD3303
MCR01MZPD3303
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPD3303
HK JDW NO:
687-MCR01MZPD3303
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 330kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 3881
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPD3303
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    330kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C