  • MCR01MRTFL1R20
MCR01MRTFL1R20
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MRTFL1R20
HK JDW NO:
687-MCR01MRTFL1R20
Quantity:
In Stock : 7678
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MRTFL1R20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    1.2Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    0.76V
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C