  • MCR01MRTF34R8
MCR01MRTF34R8
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MRTF34R8
HK JDW NO:
687-MCR01MRTF34R8
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 34.8Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 3955
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MRTF34R8
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    34.8Ohm
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C