  • MCR01MRTF2051
MCR01MRTF2051
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MRTF2051
HK JDW NO:
687-MCR01MRTF2051
Package:
0402
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 2.05kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 6668
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MRTF2051
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.05kOhm
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C