  • MCR01MRTF11R3
MCR01MRTF11R3
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MRTF11R3
HK JDW NO:
687-MCR01MRTF11R3
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 11.3Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 9945
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MRTF11R3
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    11.3Ohm
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C