  • MCR006YZPD8201
MCR006YZPD8201
advertisement
Manufacturer No:
MCR006YZPD8201
HK JDW NO:
687-MCR006YZPD8201
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 8.2kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 12550
Step5Bar-code shipping tag
MCR006YZPD8201
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C