  • MCR006YZPD7501
MCR006YZPD7501
advertisement
Manufacturer No:
MCR006YZPD7501
HK JDW NO:
687-MCR006YZPD7501
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 7.5kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 1172
Step5Bar-code shipping tag
MCR006YZPD7501
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C