  • MCR006YZPD5103
MCR006YZPD5103
advertisement
Manufacturer No:
MCR006YZPD5103
HK JDW NO:
687-MCR006YZPD5103
Quantity:
In Stock : 11893
Step5Bar-code shipping tag
MCR006YZPD5103
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    510kOhm
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C