  • MCPWR12FTEA2204
MCPWR12FTEA2204
advertisement
Manufacturer No:
MCPWR12FTEA2204
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCPWR12FTEA2204
Package:
Datasheet:
MCPWR12FTEA2204
Description:
Thick Film, 2.2MOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCPWR12FTEA2204
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.2MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1.5W
  • Voltage - Rated DC
    500V