  • MCPWR06FTEO3003
MCPWR06FTEO3003
advertisement
Manufacturer No:
MCPWR06FTEO3003
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCPWR06FTEO3003
Package:
Datasheet:
Description:
Thick Film, 300kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCPWR06FTEO3003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm