  • MCNL12KT101
MCNL12KT101
advertisement
Manufacturer No:
MCNL12KT101
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCNL12KT101
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCNL12KT101
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2014
  • Resistance
    8Ohm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Max DC Current
    110mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    8Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%