  • MCMR04X4R3JTL
MCMR04X4R3JTL
advertisement
Manufacturer No:
MCMR04X4R3JTL
HK JDW NO:
3958-MCMR04X4R3JTL
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Ceramic, 4.3Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
MCMR04X4R3JTL
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohm
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V