  • MCM01-025ED102J-F
MCM01-025ED102J-F
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-025ED102J-F
HK JDW NO:
192-MCM01-025ED102J-F
Datasheet:
MCM01-025ED102J-F
Description:
MCM01 Series 1000pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~200°C Surface Mount 100 ppm/°C Nonstandard SMD
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-025ED102J-F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Height
    4.191mm
  • Length
    11.684mm
  • Width
    10.16mm