  • MCM01-009D230G-F
MCM01-009D230G-F
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-009D230G-F
HK JDW NO:
192-MCM01-009D230G-F
Datasheet:
Description:
23pF Mica Capacitor 2% 100 ppm/°C SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-009D230G-F
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    23pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Height
    4.191mm
  • Length
    11.684mm
  • Width
    10.16mm