  • MCL1608V2-181-R
MCL1608V2-181-R
advertisement
Manufacturer No:
MCL1608V2-181-R
HK JDW NO:
255-MCL1608V2-181-R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MCL1608V2-181-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCL1608V2-181-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCL1608V2
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    180nH
  • DC Resistance (DCR)
    1.9Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    400MHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm