  • MCHN38FM100D
MCHN38FM100D
advertisement
Manufacturer No:
MCHN38FM100D
HK JDW NO:
192-MCHN38FM100D
Datasheet:
MCHN38FM100D
Description:
MCHN Series 10pF Mica Capacitor ±0.5pF Bulk -55°C~125°C Surface Mount 50 ppm/°C 2 Terminations Nonstandard SMD
Step5Bar-code shipping tag
MCHN38FM100D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Series
    MCHN
  • Size / Dimension
    0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    9696
  • Case Code (Imperial)
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4000V
  • Size Code
  • Height
    2.03mm
  • Height Seated (Max)
    0.080 2.03mm
  • Length
    9.65mm
  • Width
    9.65mm