  • MCH38FM220J
MCH38FM220J
advertisement
Manufacturer No:
MCH38FM220J
HK JDW NO:
192-MCH38FM220J
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MCH38FM220J
Description:
MCH Series 22pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Surface Mount 50 ppm/°C 2 Terminations Nonstandard SMD
Step5Bar-code shipping tag
MCH38FM220J
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MCH
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    9696
  • Case Code (Imperial)
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4000V
  • Size Code
  • Height
    2.03mm
  • Height Seated (Max)
    0.080 2.03mm
  • Length
    9.65mm
  • Width
    9.65mm