  • MCH38FK102G
MCH38FK102G
advertisement
Manufacturer No:
MCH38FK102G
HK JDW NO:
192-MCH38FK102G
Description:
0.001μF MICA Capacitor Bulk 0/+50ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
MCH38FK102G
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    MICA
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    0/+50ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.001μF
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    MICA CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    4341
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Height
    6.86mm
  • Length
    9.65mm
  • Width
    9.65mm