  • MCH185CN104KK
MCH185CN104KK
advertisement
Manufacturer No:
MCH185CN104KK
HK JDW NO:
687-MCH185CN104KK
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MCH185CN104KK
Description:
MCH185CN 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9127
Step5Bar-code shipping tag
MCH185CN104KK
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCH185CN
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height Seated (Max)
    889μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm