  • MCAP108228086A-551U
MCAP108228086A-551U
advertisement
Manufacturer No:
MCAP108228086A-551U
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCAP108228086A-551U
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCAP108228086A-551U
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    4.535924g
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Inductance
    550 μH
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    700mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    500mA
  • Height
    12.7mm
  • Length
    25.4mm
  • Width
    25.4mm