  • MC8641VU1333JE
MC8641VU1333JE
advertisement
Manufacturer No:
MC8641VU1333JE
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MC8641VU1333JE
Package:
994-BCBGA, FCCBGA
Datasheet:
MC8641VU1333JE
Description:
PowerPC e600 Microprocessor MPC86xx Series MC8641 994-BCBGA, FCCBGA
Quantity:
In Stock : 570
Step5Bar-code shipping tag
MC8641VU1333JE
  • Package / Case
    994-BCBGA, FCCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~105°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2002
  • Series
    MPC86xx
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    MC8641
  • Speed
    1.333GHz
  • Core Processor
    PowerPC e600
  • Voltage - I/O
    1.8V 2.5V 3.3V