  • MC78L15ABDR2
MC78L15ABDR2
advertisement
Manufacturer No:
MC78L15ABDR2
HK JDW NO:
699-MC78L15ABDR2
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
MC78L15ABDR2
Description:
Fixed PMIC 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 11598
Step5Bar-code shipping tag
MC78L15ABDR2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Input (Max)
    35V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    15V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    6.5mA
  • PSRR
    39dB (120Hz)