  • MC74VHC1G125P5T5G
MC74VHC1G125P5T5G
advertisement
Manufacturer No:
MC74VHC1G125P5T5G
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-MC74VHC1G125P5T5G
Package:
SOT-953
Datasheet:
MC74VHC1G125P5T5G
Description:
NON-INVERTING 3-STATE BUF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MC74VHC1G125P5T5G
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    SOT-953
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Series
    74VHC
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    2V~5.5V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output Type
    3-State
  • Number of Elements
    1
  • Current - Output High, Low
    8mA 8mA