  • MC68EC030FE25CB1
MC68EC030FE25CB1
advertisement
Manufacturer No:
MC68EC030FE25CB1
HK JDW NO:
318-MC68EC030FE25CB1
Package:
Datasheet:
Description:
0.635mm 32-bit Microprocessor 132-Pin 25MHz 5V
Quantity:
In Stock : 1181
Step5Bar-code shipping tag
MC68EC030FE25CB1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    132
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    132
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    HCMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V