  • MC68882RC20A
MC68882RC20A
advertisement
Manufacturer No:
MC68882RC20A
HK JDW NO:
699-MC68882RC20A
Datasheet:
MC68882RC20A
Description:
68 Terminations Floating-Point Co-Processor Specialized ICs 5V
Step5Bar-code shipping tag
MC68882RC20A
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Clock Frequency
    20MHz