  • MC22FF391D-TF
MC22FF391D-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC22FF391D-TF
HK JDW NO:
192-MC22FF391D-TF
Datasheet:
MC22FF391D-TF
Description:
MC Series 390pF Mica Capacitor ±0.5% Tape & Reel (TR) -55°C~125°C Surface Mount 25 ppm/°C 2 Terminations 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
MC22FF391D-TF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm