  • MC22FF361D-F
MC22FF361D-F
advertisement
Manufacturer No:
MC22FF361D-F
HK JDW NO:
192-MC22FF361D-F
Datasheet:
MC22FF361D-F
Description:
MC Series 360pF Mica Capacitor ±0.5% Bulk -55°C~125°C Surface Mount 25 ppm/°C 2 Terminations 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
MC22FF361D-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    360pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm