  • MC22FD821F-TF
MC22FD821F-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC22FD821F-TF
HK JDW NO:
192-MC22FD821F-TF
Datasheet:
MC22FD821F-TF
Description:
MC Series 820pF Mica Capacitor ±1% Tape & Reel (TR) -55°C~125°C Surface Mount 25 ppm/°C 2 Terminations 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
MC22FD821F-TF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Mica
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm