  • MC18FD121J-TF
MC18FD121J-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC18FD121J-TF
HK JDW NO:
192-MC18FD121J-TF
Datasheet:
MC18FD121J-TF
Description:
MC Series 120pF Mica Capacitor ±5% Tape & Reel (TR) -55°C~125°C Surface Mount 25 ppm/°C 2 Terminations 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
MC18FD121J-TF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    4.5mm