MC100LVELT23DTRG
MC100LVELT23DTRG
598-MC100LVELT23DTRG
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Surface Mount 8 pinsTape & Reel (TR) 3.3V VVoltage Translators & Level Shifters 1 Mixed Signal 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Active 6 Weeks Weeks3 (168 Hours)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
MC100LVELT23DTRG Overview
Level translators is integrated into the 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) package.Packaged as Tape & Reel (TR).Level translators is configured wlevel translatorsh an output of Non-Inverted.Mixed Signal is the translator type of this electrical device.Surface Mount is used to mount this electronic part.Electrical device with type Unidirectional channel.Level translators is -40°C~85°C TA at the operating temperature.1 circuits are used to achieve its superior flexibility.Usually, when a transmission line is terminated, there are 8 termination points used.Parts related to a base part number 100LVELT23 are designated by the same number.A supply voltage of 3.3V powers it.A total of 8 pins are included.There are a number of devices in the 100LVELT series.In addition, it is designed with a pin number of 8.Level translators is designed wLevel translatorsh 1 bLevel translatorss.3.8V is the maximum voltage it supports.A voltage of 3V is the minimum supply voltage required for it to operate.Surface Mount is used for mounting.2 channels are available.High efficiency requires maintaining the supply voltage at 3.3V.
MC100LVELT23DTRG Features
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) package
1 circuits
8 pin count
100LVELT series
8 pins
MC100LVELT23DTRG Applications
- One Assembly and Test Site
- Routers (Telecom Switching Equipment)
- Servers
- I2C
- Printers and Other Peripherals
- One Fabrication Site
- SMBus
- Personal Electronics
- GPIO
- Telematics
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
MC100LVELT23DTRG
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
ON Semiconductor598-FXMA2102L8X8-UFQFN2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-FXLP34P5X5-TSSOP, SC-70-5, SOT-3532-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-FXL4TD245BQX16-WFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-NLSV4T244MUTAG12-UFQFN2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-FXMA2104UMX12-UFQFN2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-NB6L16DG8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-MC14504BCPG16-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-PCA9306USG8-VFSOP (0.091, 2.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-NLSV4T244DTR2G14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-MC10H125PG16-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare