  • MC0805X225K100CT
MC0805X225K100CT
advertisement
Manufacturer No:
MC0805X225K100CT
HK JDW NO:
3958-MC0805X225K100CT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2μF 10V Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
MC0805X225K100CT
  • Package / Case
    0805
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X5R
  • Width
    2mm