  • MC0805B821K101A2.54MM
MC0805B821K101A2.54MM
advertisement
Manufacturer No:
MC0805B821K101A2.54MM
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MC0805B821K101A2.54MM
Package:
Radial
Description:
820pF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
MC0805B821K101A2.54MM
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    3.8mm