  • MC0805B332K500CT
MC0805B332K500CT
advertisement
Manufacturer No:
MC0805B332K500CT
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MC0805B332K500CT
Package:
Datasheet:
MC0805B332K500CT
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
MC0805B332K500CT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Width
    2mm