  • MC0805B104M500CT
MC0805B104M500CT
advertisement
Manufacturer No:
MC0805B104M500CT
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MC0805B104M500CT
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
MC0805B104M500CT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V