  • MC0603X334K160CT
MC0603X334K160CT
advertisement
Manufacturer No:
MC0603X334K160CT
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MC0603X334K160CT
Description:
330nF 16V Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
MC0603X334K160CT
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X5R
  • Width
    1.6mm