  • MC01W080512K87
MC01W080512K87
advertisement
Manufacturer No:
MC01W080512K87
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MC01W080512K87
Package:
0805
Datasheet:
MC01W080512K87
Description:
Thick Film, 2.87kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC01W080512K87
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.87kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V