  • MC00625W04021732R
MC00625W04021732R
advertisement
Manufacturer No:
MC00625W04021732R
HK JDW NO:
3958-MC00625W04021732R
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 732Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC00625W04021732R
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    732Ohm
  • Terminal Finish
    TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Rated Temperature
    70°C
  • Width
    1mm