  • MC-146 32.7680KB-A: ROHS
MC-146 32.7680KB-A: ROHS
advertisement
Manufacturer No:
MC-146 32.7680KB-A: ROHS
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-MC-146 32.7680KB-A: ROHS
Package:
4-SMD, Flat Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MC-146 32.7680KB-A: ROHS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MC-146
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.059W 6.70mmx1.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm